Kolonie na Węgrzech

Węgry to idealny kraj do organizacji koloni, obozów czy zielonych szkół dla polskiej młodzieży. Odległość powoduje często iż popularne obiekty wypoczynkowe na Węgrzech dla wielu polaków znajdują się bliżej niż polskie morze. Bliskość kulturowa i tradycyjna przyjaźń polsko-węgierska ma wielki wpływ na jakość obsługi polskiej młodzieży przez węgierski personel. Pozwólcie że przytocze fragment pięknego hymnu węgiersko-polskiego:

"Brat bratu zawsze w pomoc biegnie,

Duszą i ciałem jedni byli ci obaj

W ciężkiej burzy, w jasnej chwili.

Razem bije ich serce w cierpeniu i radości."

Tak więc nie tylko pomagajmy sobie w biedzie i walce ale bawmy się razem gdyż pod tym względem jesteśmy jednacy, a wspólna zabawa równie dobrze łączy jak wspólna walka. Gwarancja wspaniełej pogody napewno będzie wielkim atutem przy wyborze miejsca wypoczynku jak i ceny porównywalne z krajowymi. O ile przepiękną stolice Budapeszt możemy polecać jako cel wycieczek to największe w Europie zagęszczenie obiektów termalnych daje niewyobrażalną wręcz możliwość organizacji wyjazdów wypoczynkowych dla młodzieży.

Kolonie z SZYM-INFO

Biuro nasze opracowuje na zlecenie klienta - według jego zapotrzebowania - program pobytu i do realizacji kieruje rezydenta-tłumacza.

Zamawiający decyduje o wyborze i ilości posiłków (jeden, dwa, trzy), programu w trakcie pobytu na miejscu jak i organizacji wycieczek. Rezydent współpracuje z kierownikem obozu i pomaga mu w wykonywaniu wszystich codziennych obowiązków związanych z programem i komunikowaniem się ze stroną węgierską. Nawet jak wszystko jest zaplanowane i wspaniale przebiega, częstokroć zdarzają się nieprzewidziane wypadki jak wizyty u lekarza czy w szpitalu, a wtedy obecność rezydenta jest nioceniona.

Organizujemy na zlecenie klienta imprezy dla każdego przedziału wiekowego o każdej specyfice zarówno wypoczynkowe jak i specjalistyczne (sportowe, językowe, muzyczne , komputorowe, artystyczne ). Oczywiście działamy na terenie całego kraju ale chcialibysmy polecić kilka regionów które są najpopularniesze i najlepiej się sprzedają.

Balaton

Dla wszystkim znanym i z sentymentem wspominanym miejscem jest Balaton. To jedno z madziarskich dóbr narodowych - tuż obok wyśmienitych win, zupy gulaszowej, papryki i wszystkich rzeczy, których wymienić jednym tchem po prostu nie sposób.

Jezioro Cisy

Oczywiście z ekonomicznego punktu widzenia dobrym wyborem są północne Węgry, gdzie transport nie tylko jest tańszy ale mniej męczący.

Drugim co do wielkości jeziorem na Węgrzech jest przez Polaków niesłusznie niedoceniane Jezioro Cisy. Prócz plaży, programy jak na przykład Ekocentrum jeziora, szlak przyrodniczy i park przygody czekają na obozowiczów.

Hajdúszoboszló

Bez zastanowienia każdy odpowie największe kąpielisko Europy: Hungarospa Hajdúszoboszló. Tłumy zadowolonych turystów rozniosło jego sławę tak więc trudno cokolwiek nowego powiedzieć: to trzeba przeżyć i zobaczyć.

Możliwości programowe w okolicy to  miasto Debreczyn, puszta Hortobágy z przejażdżka bryczką i pokazami hippicznimi i park przygody.

Eger

Między pasmami gór Bükk i Mátra, leży Eger, miasto dumne ze swej historycznej przeszłości i zabytków, wina i wód termalnych.  Zamek w Egerze unikatowy w  świecie system obronny polegający na systemnie trzech pięter, starówka, Minaret i fantastyczny basen, wszystko w odległości spaceru.

Miszkolctapolca

W centrum północno-wschodniego regionu Węgier, w wypoczynkowej strefie Miszkolca znajdują się znane od XVI w. w naturalnym środowisku jedyne w Europie jaskinie ze źródłem termalnym.  Prócz kąpieliska jaskiniowego koloniści mogą odwiedzić historyczne miasto Miszkolc i zamek Diósgyőr.

Dzięki niewielkiemu obszarowi jaki obecnie zajmują Węgry i rozwiniętej sieci dróg i autostrad można zorganizować jednodniową wycieczke praktycznie z każdego punktu kraju do innego punktu.

Coś się spodobało?

Wyślij zapytanie, po podaniu zapotrzebowania wyślemy Ci bezpłatnie przygotowaną dla Twych potrzeb ofertę.